Jak witamina A działa na skórę?

Jak witamina A działa na skórę?

Witamina A znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii. W związku z tym, że ma pozytywne działanie na skórę, warto dostarczać ją organizmowi nie tylko w formie kosmetyków działających z zewnątrz.

Jak wapń działa na skórę?

Jak wapń działa na skórę?

Wapń jest kojarzony przede wszystkim z funkcją wzmacniającą kości oraz zęby. Niekiedy także tę substancję podaje się osobom, które mierzą się z alergią. Często jednak zapominamy o jego wpływie na skórę.

Jak żelazo działa na skórę?

Jak żelazo działa na skórę?

Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej pracy całego organizmu. Ma także ogromny wpływ na skórę. Jego niedobór może prowadzić do anemii i przejawiać się bladą, suchą cerą, a nadmiar sprzyjać problemom z gojeniem się ran.

Suplement na zdrowe włosy – tabletki czy kapsułki?

Suplement na zdrowe włosy – tabletki czy kapsułki?

Zdrowe, lśniące włosy to marzenie wielu z nas. Niestety każdego dnia są one narażone na działanie szkodliwych czynników. Sprawiają, że włosy stają się łamliwe, suche i zaczynają nadmiernie wypadać.

Przyczyny suchych ust

Przyczyny suchych ust

Nawet duża ilość czasu i pieniędzy zainwestowana w szminki czy błyszczyki nie zdziała cudów, jeśli naszym problemem są suche usta. O ich właściwe nawilżenie warto dbać przez cały rok. Nie tylko zimą usta są narażone na działanie szkodliwych czynników.

Witaminy na zdrową skórę

Witaminy na zdrową skórę

Wszyscy chcemy, aby nasza skóra wyglądała promiennie i zdrowo. Aby tak było, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kosmetyki, jakich używamy - nie mniej ważna dla naszej skóry jest dieta bogata w witaminy.

Kiedy i jak nawilżać paznokcie?

Kiedy i jak nawilżać paznokcie?

Paznokcie to nasza wizytówka. Czasem trzeba jednak im pomóc, aby nie tylko wyglądały pięknie, ale również były zdrowe. Można to zrobić nie tylko od zewnątrz – stosując różne odżywki, lecz także od wewnątrz, np. decydując się na odpowiednią suplementację.

Jak można nawilżyć suche włosy?

Jak można nawilżyć suche włosy?

Piękne, zdrowo wyglądające włosy mogą być naszą wizytówką. Niestety, istnieje wiele czynników, które - prowadząc do ich nadmiernego wysuszenia - powodują, że tracą one swój blask. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zadbać o nawilżenie włosów.

Przyczyny suchej skóry ciała

Przyczyny suchej skóry ciała

Sucha skóra to powszechny problem. Słońce, wiatr, długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że narząd ten traci na jędrności. Jednak sucha skóra to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Sprawdź więc, jak o nią odpowiednio dbać.

Masło shea – właściwości

Masło shea – właściwości

Zarówno masła, jak i oleje są popularnymi tłuszczami wykorzystywanymi w kosmetyce. Pozytywnie działają na skórę i włosy, i mają stosunkowo szerokie zastosowanie. Obok olejów i maseł z roślin, które rosną w Europie, coraz częściej sięgamy po te pozyskiwane z roślin egzotycznych.

Wróć do początku strony